ВОЛОДИМИР БАЙДА: У МЕЛІТОПОЛІ – КОЛАПС МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Виступаючи перед жителями Мелітополя під час депутатського звіту 25 травня, голова фракції Опозиційного блоку Володимир Байда охарактеризував ситуацію в економіці країни, підкресливши, що за прогнозами експертів, Україна за економічними показниками досягне рівня 2013 року в кращому разі в 2021р., а також дав оцінку ситуації в Мелітополі.

— Вже протягом 3-х років Україна — в глибокій економічній і політичній кризі, — наголосив Володимир Байда, — В умовах падіння економіки, інфляції, кризи в банківській системі центральна влада своїми непрофесійними діями лише погіршує ситуацію. На тлі подорожчання продуктів харчування, ліків і предметів першої необхідності обвал тарифів на газ, електроенергію, послуги ЖКГ призвели до того, що за межею бідності сьогодні — 56,7% населення. А субсидії отримують вже 40,7% населення країни. Кожен житель України став заручником так званих реформ центральної влади, результати яких доведеться долати ще не один рік. У цих умовах Опозиційний блок, як єдина опозиційна сила в державі, робить все, щоб протиставити бездарним діям власний варіант виходу з кризи.

У цих умовах завданням фракції Опозиційного блоку Володимир Байда назвав на рівні обласної ради працювати таким чином, щоб земляки відчували себе комфортно, щоб розвивалася інфраструктура, ремонтувалися дороги, щоб підтримувалися школи і лікарні, щоб кожен відчував впевненість в завтрашньому дні, — сказав голова фракції.

Рік тому депутати стикнулися з тим, що них відносилися, як до кнопкодавців.

— Прийшлося попрацювати, аби чиновники зрозуміли: ми будемо слідкувати за тим, щоб кожна бюджетна копійка витрачалася ефективно, щоб припинити корупцію та свавілля та ввести системний підхід в роботу ради. Сьогодні працює система Прозоро, всі сесійні питання попередньо досконало вивчаються на профільних депутатських комісіях. Найголовніше, що ми не голосуємо за кота в мішку.

Оцінюючи ситуацію в Мелітопольській міськраді, Володимир Байда назвав її колапсом місцевого самоврядування.

— Вважаю, що саме міський голова Мелітополя Сергій Мінько має нести відповідальність за систематичне порушення законодавства, за те, що він нехтує думкою депутатів, жителів, за невиконання рішення судів… А найголовніше — він це добре розуміє, — за те, що завдяки його діям у місті патова ситуація у раді — комісії збираються не регулярно, депутатів від ОБ не викликають на сесії та інше. Міська організація ОБ провела у місті акцію, зібравши 4 тис. підписів проти діючого мера. Вважаю, що аби ситуація вирішилася, треба втручання на рівні губернатора, який би вказав меру на його протиправні дії. Але поки що віз і нині там.

Deputaty oblsoveta v Melitopole

Deputaty oblsoveta v Melitopole

Нагадаємо, раніше мелітопольські активісти Опозиційного блоку зібрали 4 тис. підписів проти свавілля міського голови.