ВОЛОДИМИР БАЙДА: ОСВОЄННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ УПРАВЛІННЯМ КАП БУДІВНИЦТВА ОБЛАСТІ ЛИШЕ НА 7 ВІДСОТКІВ, СВІДЧИТЬ АБО ПРО НЕКОМПЕТЕНТНІСТЬ, АБО ПРО БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, АБО ПРО НЕХТУВАННЯ СЛУЖБОВИМИ ОБОВ’ЯЗКАМИ КЕРІВНИЦТВОМ УПРАВЛІННЯ

Vladimir Bayda

Сьогодні, 12 липня, на розширеному засіданні комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку та паливно-енергетичного комплексу розглядалися питання, пов’язані з роботою управління капітального будівництва (УКБ) обладміністрації.

Як з’ясувалося, за півроку роботи було освоєно лише 7,6% бюджетних коштів, спрямованих на реалізацію інфраструктурних об’єктів нашої області. Депутати вирішили втрутитися у ситуацію, адже за результатами минулого року теж було недоосвоєння бюджетних коштів за об’єктами капітального будівництва.

За пропозицією голови фракції Опозиційного блоку Володимира Байди депутати розглянули ситуацію по кожному з 63 проектів, що мають реалізовуватися у Запорізькій області за рахунок обласного бюджету. Депутатів цікавили питання: чи розроблена проектна документація, чи проведений тендер, який на сьогодні статус виконання робіт та які перспективи введення об’єктів у цьому році.

— Нажаль, доповідь голови управління Володимира Тоцького змушує мене констатувати, що Гордіїв вузол проблем, пов’язаних з роботою управління капітального будівництва, що виникли протягом останніх років, в цьому році розв’язаний не буде, — зробив висновок голова фракції Опозиційного блоку в Запорізькій облраді Володимир Байда, — Адже з 210 млн. грн. фінансування по УКБ — 138 млн.грн. передбачено з обласного бюджету. Однак на сьогодні засвоєно менше 10 млн.грн.

Також голова фракції ОБ констатував, що з 63 проектів, які розглянули депутати, 22 є перехідними з минулого року – тобто іх будівництво розпочалося не сьогодні і більшість їх вже мали бути завершеними. По 37 проектам на сьогодні лише розроблена документація для проведення тендерів. Тобто за 6,5 місяців не лише не розпочалися роботи – навіть не були проведені тендери. І лише по 14 проектам ведуться роботи.

Дуже багато проектів є довгобудами — наприклад, харчоблок та надземний перехід обласної клінічної лікарні, каналізаційно-очісні споруди у Оріхові та Вільнянському районах, вирішення проблем підтоплення у Мелітопольському районі та багато інших

— На мою думку ситуація більш ніж незадовільна, — заявив Володимир Байда, —Це або некомпетентність, або безвідповідальність, або нехтування службовими обов’язками.

Неабияке обурення у всіх депутатів викликали коментарі керівника управляння на кшталт «У мене самого – безліч питань по цим об’єктам».

Vladimir Bayda