У ЗАПОРІЖЖІ ВСІ РАЙОНИ ПОВИННІ БУТИ ПЕРСПЕКТИВНИМИ, ОСОБЛИВО ПРИВАТНИЙ СЕКТОР, — ІГОР ЧУМАЧЕНКО

Член фракції Опозиційного блоку у Запорізькій міській раді, голова комісії з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин Ігор Чумаченко став співавтором Міської цільової Програми відновлення інфраструктури території приватного сектора Запоріжжя на 2018 – 2020 роки.  Депутат розповів про заходи Програми, завдяки яким можна буде навести лад на території приватного сектору Запоріжжя.

За словами Ігоря Чумаченка, фінансування розвитку інфраструктури території приватного сектору на сьогодні складає від 6 до 10% від загального фінансування заходів по місту, що не є достатнім для розвитку цих територій.

— Приватний сектор становить орієнтовно 50% від загальної території м. Запоріжжя, там проживають 21% жителів міста. А тому 6-10% обсяг фінансування є нелогічним і порушує принципи збалансованості та справедливості, — впевнений депутат.

Igor' Chumachenko na Kruglom stole

Ігор Чумаченко розповів, що накопичені проблеми в інфраструктурі приватного сектора можливо вирішити лише комплексно, запровадивши системний підхід до розвитку та проведення капітальних ремонтів інфраструктурних об’єктів на території приватного сектору.

Депутат запевнив, що капітальні ремонти будуть відбуватися по секторах, а роботи будуть виконуватися у наступній послідовності:

  •  — ремонт систем водопостачання та водовідведення;
  • — ремонт вулично-дорожньої мережі;
  • — ремонт мережі зовнішнього освітлення.

Але задля цього у приватному секторі треба провести комплексну інвентаризацію та паспортизацію об’єктів та мереж інфраструктури, визначити їх технічний стан. Це дозволить сформувати:

  • — перелік мереж водопостачання та водовідведення що потребують капітального ремонту або нового будівництва;
  • — перелік об’єктів дорожньої інфраструктури, що потребують капітального ремонту
  • — перелік об’єктів мереж зовнішнього освітлення, що потребують реконструкції або нового будівництва.

— Вже після цих заходів можна буде визначити найбільш критичні (аварійні) об’єкти, що потребують ремонту та реконструкції у найближчий час, — розповів Ігор Чумаченко. — Також потрібно буде кожного наступного року, при затвердженні бюджету міста, обов’язково дотримуватися принципу збалансованості при плануванні програм та проектів, що будуть реалізовуватися у Запоріжжі протягом року.

Депутат Опозиційного блоку Ігор Чумаченко відзначив, що особливо уважно прислухається до звернень жителів приватного сектору та поступово вирішує їхні проблеми. Так, завдяки зверненню близька 200 жителів приватного сектору Комунарського району та наполегливості депутата вдалось після майже 15-річної паузи відновити маршрут громадського транспорту, який проходить по вулиці Миколи Ласточкіна (колишня Чапаєва).

Ігор Чумаченко впевнений, що у Запоріжжі не повинно бути неперспективних районів, тому ця Програма повинна стати точкою відліку у питанні розвитку інфраструктури на території приватного сектору.

— У Запоріжжі всі райони повинні бути перспективними, особливо приватний сектор, — заявив депутат. — Ми вважаємо, що такий підхід протягом 10 років дозволить ефективно вирішити проблеми сталого розвитку території приватного сектору м. Запоріжжя, покращення технічного стану об’єктів інфраструктури, вулично-дорожньої мережі та мереж освітлення, які не вирішувались протягом двох минулих десятирічь.

Читайте також:

Ігор Чумаченко: За рахунок впорядкування земельних відносин надходження до міськбюджету склали понад 870 млн.грн

Ігор Чумаченко: Я обираю спорт!