У ЗАПОРІЖЖІ ПРЕДСТАВИЛИ ЕСКІЗИ БУДІВНИЦТВА БУНКЕРІВ В ОБЛАСНОМУ ОНКОДИСПАНСЕРІ

Krylʹ - Budivnytstvo bunkeru dlya onkodyspanseru

Сьогодні, 5 вересня, в приміщенні Запорізької обласної ради відбулося засідання робочої групи з розвитку обласного онкологічного диспансеру, яку очолює голова фракції Опозиційного блоку в обласній раді Ярослав Криль.

Мета засідання — розглянути проектні матеріали, представлені головним архітектором Архітектурної майстерні «Аттік» Сергієм Толкуновим. Фахівець поділився з членами комісії своїм досвідом в розробці аналогічних проектів для будівництва бункерів для розміщення лінійних прискорювачів у місті Чернігів, та розповів про найбільш оптимальний варіант будівництва бункерів у Запоріжжі, ескізи якого були розроблені його архітектурним бюро.

Засідання робочої групи

— Наше підприємство розробило три ескізи-пропозиції, які були представлені лікарям та членам депутатської комісії. Після ретельного обговорення, було прийнято рішення про затвердження одного з ескізів, який передбачає будівництво двоповерхової будівлі, яку можна буде з’єднати с існуючим корпусом медзакладу. За попередньою оцінкою, будівництво бункеру буде коштувати від 37 до 44 мільйонів гривень, — поділився Сергій Толкунов.

Толкунов

У ході засідання робочої групи Ярослав Криль повідомив, що тендер на закупівлю медичного обладнання повинен пройти 23 вересня, після чого можна буде приступити до розроблення робочого проекту згідно з вимогами самого обладнання. Голова робочої групи поцікавився у архітектора, скільки часу потрібно для розроблення та погодження самого робочого проекту, та чи можна буде приступити до виконання робіт вже в цьому році.

DSC01195

Сергій Толкунов запевнив, що розроблення самого проекту займе приблизно два місяці. Також час розроблення проекту буде залежати від того, як швидко розрахують біологічний захист (відносно суміжних приміщень, сторін світу та інш.), та проходження державної експертизи (до 45 діб).

 Голова фракції Опозиційного блоку в обласній раді Ярослав Криль висловив сподівання що у цьому бюджетному році вдасться придбати лінійний прискорювач та розпочати роботи з будівництва бункеру.

— На придбання лінійного прискорювача 10 мільйонів гривень вже виділено з державного бюджету, 15 млн.грн виділить Запорізька міська рада, 10 млн.грн планує виділити Енергодарська, та є домовленість з обласною державною адміністрацією про фінансування суми, якої не буде вистачати на медобладнання за рахунок перевиконання обласного бюджету. Жоден із запорізьких нардепів коштів на придбання лінійного прискорювача не надав, — поділився Ярослав Криль. — На будівництво бункеру для розташування медобладнання сьогодні вже виділено з депутатських фондів 600 тис.грн. На кінець року, коли в нас вже буде готова проектно-кошторисна документація на будівництво, ми зможемо розмовляти і Запорізькою міською радою, і з тією ж Енергодарською, щодо співфінансування будівництва. Але я хочу запевнити жителів області, що ми цей проект у будь-якому випадку реалізуємо.

Ярослав Криль

Читайте також:

Ярослав Криль: Мета — вивести наш онкодиспансер на європейський рівень розвитку

Ярослав Криль закликав підтримати звернення до нардепів та промислових підприємств про допомогу в розвитку онкодиспансеру

Запорізький обласний онкодиспансер отримав сертифікат, що підтверджує гігієнічну чистоту медустанови