ІГОР ЧУМАЧЕНКО: ЗА РАХУНОК ВПОРЯДКУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН НАДХОДЖЕННЯ ДО МІСЬКБЮДЖЕТУ СКЛАЛИ ПОНАД 870 МЛН.ГРН

Igor' Chumachenko s tribuny sessii

Сьогодні, 30 травня, під час засідання 29-ї сесії Запорізької міської ради, виступив член фракції Опозиційного блоку, голова  постійної комісії з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин Ігор Чумаченко. Депутат відзвітував за рік роботи комісії, назвав реальні досягнення та статистику поповнення міського бюджету за рахунок впорядкування земельних відносин.

— Головним принципом, яким ми керуємося, є принцип послідовності. Ставши на шлях дій, аби виправити ситуацію у сфері земельних відносин, що склалася у нашому місті, ми з цього шляху не сходимо, — розпочав свій звіт Ігор Чумаченко.

Серед головних надходжень до міського бюджету у 2017 року депутат Чумаченко відзначив:

  • 62млн. 156тис.грн за рахунок укладених договорів оренди землі (423 договори);
  • 84 млн 428 тис.грн за рахунок понад 294 додаткових угод завдяки прийняття нової оцінки землі;
  • 14млн. 272 тис. грн за рахунок продажу земельних ділянок.

Таким чином, як зазначив депутат Опозиційного блоку Ігор Чумаченко, переконання плану у 2017 році становить 10 млн. 659 тис. грн.

Відзначив Ігор Миколайович і те, що протягом минулого року міській владі нарешті вдалося налагодити взаємодію з бізнесом.

— Формуючи наші відносини за принципом дороги з двостороннім рухом, ми пішли назустріч бізнесу. Адже саме від діяльності та законослухняності підприємців залежить як своєчасність, так і обсяг надходжень до бюджету Запоріжжя, — зазначив Чумаченко.

Зокрема, до 30 червня 2017 року у Запоріжжі діяв 10% розмір внеску за напрямком «пайова участь» для підприємців, що будують об’єкти нерухомості  для ведення бізнесу, та відповідно 4% — для об’єктів житлової забудови. З метою поліпшення інвестиційного клімату у Запоріжжі було прийняте рішення про зменшення розміру цих внесків до 1%.

Крім того, була скасована плата для підприємців, що проводять реконструкцію та капремонти будівель.

На сьогодні договори про пайову участь у розвитку інфраструктури міста укладені з 37 підприємцями, сума надходжень до місцевого бюджету у минулому році склала 3,9 млн.грн.

Взагалі, у порівнянні з 2016 роком, сума надходжень до міського бюджету за рахунок впорядкування земельних відносин, збільшилась на 12,4% та склала понад 870 млн.грн.

Наприкінці своєї доповіді депутат Ігор Чумаченко подякував усім членам земельної комісії та департаментам міськвиконкому за плідну співпрацю та висловив надію на подальший розвиток міста.

— Та позитивна динаміка, ті цифри, що свідчать про роботу нашої комісії та департаментів, роботу яких координує заступник міського голови Сергій Мішок, підтверджує, що разом ми можемо подолати будь-які проблеми та працювати на розвиток міста, — резюмував Чумаченко.

Читайте також:

Ігор Чумаченко: Я обираю спорт!

Игорь Чумаченко: Владельцам магазинов придется соблюдать правила торговли алкоголем!