ІГОР ЧУМАЧЕНКО: НАДХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТУ ЗАПОРІЖЖЯ ВІД ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ ЗА МИНУЛИЙ РІК ЗРОСЛИ НА 80%

 

 

Про це під час звіту про роботу земельної комісії за рік розповів сьогодні на сесії Запорізької міської ради депутат від Опозиційного блоку, голова земельної комісії Ігор Чумаченко.

За словами депутата, надходження від плати земельного податку та орендної плати у 2016 році зросли у порівнянні з 2015 роком на 80% і склали майже 774млн.грн.

 

Аби досягти таких результатів, було поставлене завдання виправити ситуацію, що склалася в місті у сфері земельних відносин.

  • Податки до міського бюджету сплачували лише близько половини підприємців, що працювали у сфері торгівлі та надання послуг. – наголосив депутат. – За рік впроваджено автоматизовану систему ведення бази даних договорів оренди земельних ділянок. Також було розроблене Положення про функціонування тимчасових торгівельних споруд, або МАФів. Адже за результатами інвентаризації з 2039 кіосків, що працювали в нашому місті, 794 не мали будь-яких документів на встановлення та здійснення підприємницької діяльності. Системна робота в цьому напрямку сприяла виконанню правил благоустрою міста.

 

Щодо боротьби з неплатниками орендної плати, Ігор Чумаченко сказав:

 

— З метою своєчасного надходження до міського бюджету було створено Комісію по збиткам і вперше за всю історію Запорізької міськради є рішення Донецького апеляційного господарського суду про стягнення з ПАО «Запорізький абразивний комбінат» 5,9млн.грн. за використання земельної ділянки, за яку підприємство не платило до бюджету.

Також депутати ввели практику відмову подовжувати договори оренди у разі неефективного використання земельних ділянок.

  • При цьому ми завжди йдемо назустріч тим, хто прагне розвивати бізнес та інфраструктуру міста, — наголосив Ігор Чумаченко.