ДЕПУТАТ ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВІД ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ ІНІЦЮЮВАВ СТВОРЕННЯ ЄДИНОГО ВІКНА ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ НА ЗЕМЛЮ

Deputat Igor Chumachenko

Про це 23 серпня, під час засідання земельної комісії розповів її голова, депутат від Опозиційного блоку Ігор Чумаченко.

— Одне з головних завдань земельної комісії — врегулювання діючого законодавства щодо регламенту, або порядку надання земель територіальної громади у власність громадян, — розповів Ігор Чумаченко, — На сьогодні є багато звернень від запоріжців щодо проблем з оформленням земель у власність. Вони стосуються скарг на існування багатьох інстанцій, які має пройти людина, аби одержати необхідні довідки та витяги з документів.

За словами Ігоря Чумаченка, діючий регламент, що містить умови та порядок взаємовідносин у сфері землекористування, був прийнятий у 2014 році. З тих пір прийняті нові нормативні акти, які треба обов’язково брати до уваги сьогодні. При цьому міська рада має широкі повноваження щодо ініціювання на рівні міста змін до вказаного регламенту.

Тому, на вересневу сесію Ігор Чумаченко запропонував прийняти зміни до регламенту, що мають суттєво спростити процедуру надання земельних ділянок у власність городян, та їх оформлення.

— Ці зміни стосуватимуться як членів садових товариств, так і представників малого та середнього бізнесу, що звертаються до відповідних департаментів міськради для оформлення документів на землю, — підкреслив депутат.

За словами Ігоря Чумаченко, якщо нововведення підтримають колеги-депутати під час голосування на сесії, в управлінні земельних ресурсів розпочне діяти система єдиного вікна. Ця система надасть городянам можливість отримати документи на землю швидко, прозоро та за спрощеною процедурою.

Також сьогодні на комісії було розглянуте питання щодо виділення трьох ділянок землі ветеранам АТО. Остаточну крапку в цьому питанні поставлять депутати на найближчому засіданні сесії міськради.