ДЕПУТАТ ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ ЗАПРОПОНУВАВ ПЕРШИЙ КРОК НА ШЛЯХУ БОРОТЬБИ З ВАНДАЛІЗМОМ У ЗАПОРІЖЖІ

Deputat Igor Chumachenko

Сьогодні, 22 листопада, виступаючи на сесії міської ради депутат від Опозиційного блоку – голова земельної комісії Ігор Чумаченко запропонував прийняти рішення щодо регулювання роботи пунктів прийому вторсировини у Запоріжжі.

Про те, що саме безконтрольна робота вказаних пунктів стимулює діяльність вандалів, депутат говорив на сесії ЩЕ декілька місяців тому.

— Мова йде про розкрадання люків, виведення з ладу ліфтів, регулярне спотворення стел, пам’ятних знаків, малих архітектурних форм. Вандалам вже замало об’єктів інфраструктури міста – вони орудують навіть на кладовищах! , — зауважив Ігор Чумаченко.

Окремий напрямок – розкрадання кабелю «Укртелекому», який забезпечує 170 тис. запоріжцям телефонний та інтернет зв’язок. Так, якщо у 2015 році було викрадено 33 км кабелю, у 2016 році – 70 км, а у 2017 – більш ніж 120 км. Від злочинців, що розкрадають мідний кабель, на сьогодні постраждали більш ніж 20 тис жителів нашого міста.

За словами депутата, не можна допустити, аби хтось робив на цьому бізнес, а представники старшого покоління, що ще не перейшли на мобільний зв’язок, залишалися без стаціонарних телефонів. Куди звертатися літнім людям в разі потреби викликати «Швидку допомогу», поліцію тощо?

— Вважаю, що з цим злом треба боротися системно. Але давайте дивитися правді у вічі: цей бізнес поставлений на потік! Приймають алюміній та бронзу, мідь та нержавіючу сталь. При цьому пропонують комплекс послуг – від демонтування до вивезення. Виникає питання: ці підприємці займаються таким бізнесом легально? Хто їх покриває?

Депутат звертався до поліції з проханням більш ретельно підійти до цієї проблеми, організувавши перевірку пунктів прийому металобрухту та систему контроля їх діяльності. Однак активізації діяльності силовиків в цьому напрямку не відбулося.

Саме тому депутат запропонував дієві кроки. Перший з них — обмеження діяльності пунктів прийому вторсировини у вечірній та нічний час.

— До мене на депутатський прийом неодноразово зверталися виборці, що проживають в Комунарського району з проханням посприяти вирішенню проблеми, — підкреслив депутат, — Пункти прийому вторсировини, що розташовані у дворах житлових будинків, стали місцями скоплення асоціальних елементів. Люди вже не можуть це витримувати, бути спокійними за своїх дітей, що гуляють во дворах. Ми маємо припинити антисанітарію та безконтрольність.