ЧОРНОБИЛЬ У ДОЛІ ГУЛЯЙПІЛЬЦІВ, – КНИГУ З ТАКОЮ НАЗВОЮ ПРЕДСТАВИЛИ НАПЕРЕДОДНІ 14 ГРУДНЯ

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Напередодні цієї дати у Гуляйполі вийшла книга пам’яті, присвячена подвигу земляків, які ризикуючи життям брали участь у ліквідації наслідків чорнобильскої катастрофи.

В презентації видання, яке відбулося 12 грудня, взяли участь народний депутат Україні VII-го скликання Олександр Дудка, помічник-консультант депутата Запорізької обласної ради Олександр Гура, депутат районної ради Олександр Кірієнко, гуляйпільці-ліквідатори та їхні рідні, усі ті, кого торкнулося чорнобильське лихо, більше ніж інших.

f3

Авторами книги виступили голова районної організації Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Борис Горпинич та Іван Кушніренко.

-Кожен з гуляйпільців з честю виконав поставлене перед ними завдання, хоча ніхто тоді не обіцяв ніяких привілеїв та нагород. Частина цих героїв, на жаль, не дожила до сьогоднішнього дня, але пам’ять про їхній подвиг тепер надійно збережена для наступних поколінь, — поділилися автори.

 

В зоні чорнобильського лиха опинилося понад 160 жителів Гуляйпільського району, імена яких тепер назавжди увіковічені на папері. Ледь не кожна сторінка «Чорнобиля в долі гуляйпільців» – це окрема життєва історія, спогади ліквідаторів про події кінця 80-х років, розповіді про  те, як чорнобильська катастрофа порушила тодішній порядок життя усіє країни.

 

 

Автори книги подякували усім небайдужим гуляйпільцям, які допомагали збирати матеріали для створення книги. Слова подяки звучали  на адресу народного депутата ВРУ VІІ скликання Олександра Дудки, голови ТО ПП «Опозиційний блок» Любові Тарасенко,  керівників ТОВ«Еталон-Агро-Плюс»,ТОВ«Полтавка-1», ТОВ «Резон», ТДВ«Агронива».

f2

На презентації до присутніх звернувся Олександр Дудка:

 

-Шановні учасники чорнобильською трагедії та їхні рідні. Ми з вами зібралися сьогодні, щоб з великою повагою вшанувати світлу пам’ять тих героїв, хто ціною власного життя захистив людство від чорнобильської трагедії. Світла і вічна пам’ять їм. Велика шана нашим землякам, які приймали участь у тих подіях. Це справжні патріоти своєї Батьківщини, свого рідного міста. Ми повинні зберегти пам’ять про їхній подвиг, справжню історію, такою, якою вона є, і передати ці знання наступним поколінням. З цією метою і була створена книга «Чорнобиль у долі гуляйпільців», адже найцінніший скарб  – це наші люди, — підкресли Олександр Іванович.