У ВЕЛИКОБІЛОЗЕРСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ ТА ДЕНЬ ЗАСНУВАННЯ СЕЛА

29 жовтня жителі Великобілозерського району відзначили  подвійне свято: 73 річницю визволення району від нацистських загарбників та 238 річницю з дня заснування рідного села.

 

В урочистих заходах з нагоди свята взяв участь депутат Запорізької обласної ради від Опозиційного блоку Олександр Григорчук. Вітаючи жителів села він побажав їм чистого, мирного неба над головою, щедрих врожаїв. Окремі слова вдячності прозвучали на адресу ветеранів, які пройшли через лихоліття війни та тяжкі післявоєнні роки, стали прикладом мужності і патріотизму для наступних поколінь.
Разом з активістами Опозиційного блоку в Великобілозерському районі, депутати районної ради від фракції Опозиційного блоку поклали квіти до братських могил в селі, шануючи світлу пам’ять героїв, які загинули, захищаючи рідну землю.

F161101_2 F161101_1 F161101

А за роки окупації, яка тривала з вересня 1941-го по жовтень 1943-го року, жителям  Великобілозерки довелося пережити великого горя. В ніч на 25 липня 1942-го, фашисти розстріляли 280 мирних мешканців. Після важких  визвольних боїв, у 18 братських могилах по всьому району поховано  7 тисяч солдат.

 

На фронтах 2-ї світової війни мужньо боролися 1260 жителів Великобілозерки, 710 з них, положили життя за визволення Батьківщини.

 

За мужність та відвагу, виявлені в боротьбі проти ворога, 323 воїни нагороджені орденами та медалями. Двоє жителів села, —  Савушкін Степан Авер`янович та Носаль Євдокія Іванівна, удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

 

Тож, день визволення і через 73 роки не втратив значення для багатьох поколінь Великобілозерського району. Щороку в ці дні жителі села вшановують пам’ять загиблих і вітають ветеранів, з покоління в покоління передаючи знання про історію рідного краю, легендарних земляків та найважливіший заповіт від воєнного покоління по цінність миру та свободи рідного краю.