РОСТИСЛАВ ШУРМА: В КИЄВІ НАВІТЬ НЕ ЗНАЮТЬ, ЩО Є ТАКІ ТЕРИТОРІЇ, НЕ ТЕ ЩО ЇХ ПРОБЛЕМИ

Голова Запорізької обласної організації Опозиційного блоку, генеральний директор ПАО “Запоріжсталь” висловив своє бачення процесів децентралізації в Україні в інтерв’ю програмі “Тиждень.Підсумки” на ТВ-5.

 

Він,зокрема, зауважив, що сама по собі реформа децентралізації — необхідна Україні. Але в такому вигляді, як її пропонує центральна влада може нести проблеми новоствореним громадам.

-Хто як не громада добре розуміється на своїх внутрішніх проблемах. Ви думаєте в Києві знають про підтоплення в Кам’янці-Дніпровській чи проблему реалізації овочевої продукції в Водяному? Та вони навіть не знають, що такі території існують! Тож, передавати реальні повноваження на місця потрібно. Але сьогодні, нажаль, відбувається тільки передача на місця проблем і забов’язань, які не підкріплені фінансово, — зауважив Ростислав Шурма.

 

Очільник обласного осередку ОБ навів приклад: ПАО “Запоріжсталь” у минулому році тільки податку на прибуток сплатив 1,3 млрд.грн.  Це половина суми, необхідної на будівництво мостів. Якщо розділити ці кошти на кількість мешканців у місті, можна було б кожному додатково сплатити по 2 тис. грн.

— Але скажіть мені, запоріжці відчули на собі хоч копійку з тих коштів? — Ні. Бо частину їх банально вкрали. Там люди на роботу ходять тільки для того, аби десь щось вкрасти, що ще не вкрали до них. Ті ж новостворені громади: у них тільки забирають чималенькі ресурси, а віддають, лише ті проблеми, які накопичувалися роками, — зауважив Ростислав Шурма.

 

Тож, ефективною, на думку Ростислава Шурми, реформа децентралізації буде тільки за умови передачі на місця не тільки повноважень, а й фінансування.