ОЛЕКСАНДР РОМАНЧУК: ЗА «ВЕЛИКИМИ» РЕФОРМАМИ — БАЧИТИ МАЛЕНЬКОГО УКРАЇНЦЯ, А ГОЛОВНЕ — ЧУТИ! (ВІДЕО)

11 лютого  представники Опозиційного  блоку у Чернігівському районі звітували  перед виборцями за результатами річної  роботи

 

На виборах 2015 року мандати депутатів районної ради отримали 9 представників Опозиційного блоку — авторитетні та знані  керівники, активісти громади: голова районної організації Олександр Романчук, голова фракції ОБ у районній раді Віктор Сапальов, Ірина Іорданова, Світлана Костенко, Олександр Дядя, Микола Цвітанський, Денис Курленков, Віктор Кравцов та Тетяна Машировська. Майже всі вони, за винятком двох відсутніх з поважних причин, прийшли звітувати перед земляками.

 

З повагою до людей

 

У своєму звіті голова районної організації Олександр Романчук, особливо підкреслив, що Опозиційний блок у Чернігівському районі об’єднав людей різних професій, віку та соціального статусу. Серед них  — робітники, службовці, підприємці, сільська інтелігенція: лікарі, вчителі, працівники культури, сільські трударі.  Команда Опозиційного блоку – це сплав досвіду й молодості, це люди, що заслужили повагу мешканців району власною працею й об’єднані прагненням працювати  заради майбутнього Чернігівського району.

— Важливо, що робота депутатів райради Опозиційного блоку здійснюється, ясна річ, переважно без жодної бюджетної копійки.   А пріоритетом стала допомога найбільш ураженим (на фоні загального зубожіння народу) верствам населення, передусім ветеранам та дітям, молоді.

                                  

 Напередодні Дня Перемоги й Дня визволення району, депутати Опозиційного блоку особисто вітають ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни, проте не забувають про них і в щоденних клопотах.

 

Справжнім подарунком до Міжнародного дня людей похилого віку для ветеранів району торік стала  чудова концертна програма за участю творчих колективів БК «Металургів» м. Запоріжжя. Депутати Опозиційного блоку також  були бажаними гостями в родинах земляків-довгожителів й особисто вітали із поважним 90 річним ювілеєм   ветеранів та інвалідів війни, ветеранів праці.

 

Охорона здоров’я людей , а не амбіцій чиновників

Найбільш чутливим, особливо для наших ветеранів, сімей з дітками, малозабезпечених родин є питання реформи в медичній галузі. Попри сподівання і обіцянки урядовців,  вони поки що не покращили, ані рівень надання медичних послуг, ані умови роботи самих медичних працівників. Апогеєм стало створення госпітальних округів, коли чиновники з високих кабінетів, образно кажучи, чи не циркулем визначали території з необхідною нормативною кількістю пацієнтів. В результаті, віднесли наш район до міста Пологи. Наскільки це зручно для селян, ніхто, звісно ж, не переймався.

 

— На жаль, районна влада, судячи з інтерв’ю в районній газеті, принциповості у цьому питанні спочатку не проявила,-  підкреслив Олександр Романчук. — І лише після втручання депутатів Опозиційного блоку, й за підтримки решти  колег, крига скресла. Тепер є всі підстави сподіватися, що за наданням медичних послуг другого рівня, жителі звертатимуться до Токмацької  лікарні, у крайньому разі, якщо не вдасться відстояти — до Бердянської міської лікарні, що значно зручніше для пацієнтів віддалених сіл.

 

Не краща ситуація з сільськими ФАПами в Чернігівському районі, які також ризикують потрапити під «скальпель» реформування.

 

— Дехто з наших опонентів,- наголосив Олександр Павлович,- дорікає, мовляв, керівникові ПСМД самому видніше, на яких територіях залишити сільські ФАПи й ФП. На жаль, і керівник закладу намагається одноосібно вирішувати ці питання, не рахуючись з думкою ані громадськості, ані депутатів. Позиція депутатів ОБ одностайна:  жоден із сільських закладів, особливо важливих для наших стареньких, не може бути закритий без згоди депутатів та громадськості. Тому нами було ініційовано створення депутатської комісії, яка буде вивчати роботу медичних установ, заявив голова районного осередку ОБ.

 

Ще один приклад позитивної роботи команди Опозиційного блоку в районі та області – 1,5 млн.грн., які були виділені з обласного бюджету на ремонт лікувального корпусу Чернігівської ЦРЛ.  Підтримав жителів Чернігівки в цьому питанні депутат Запорізької обласної ради Ярослав Криль, який домігся розгляду проблеми в сесійній залі облради.

Щоправда у депутатів районної ради виникали запитання до підрядної організації, яка виконувала будівельні роботи: і працювали з порушенням технічних вимог, і не всі кошти освоїли. Тож, в поточному бюджетному році опозиціонери вирішили більш прискіпливо контролювати продовження ремонтних робіт.

 

Скарбниця добрих справ

 

Чимало реалізованих ініціатив депутатів ОБ, спрямованих на розвиток освіти,культури та молодіжного спорту.

Підтримуючи спортивні традиції, депутати фракції Опозиційний блок у Чернігівській райраді до Дня Конституції організували проведення волейбольного турніру. Спільно із депутатом обласної ради Ярославом Крилем віднайшли можливості для співфінансування поїздки дитячої футбольної команди на всеукраїнські змагання у м. Скадовськ, де юні чернігівські спортсмени вибороли І місце. До Дня фізичної культури і спорту в районному центрі культури й дозвілля їм були вручені грошові премії.

За підтримки та сприяння Ярослава Криля  вирішено низку проблем, порушених колективом Чернігівської спеціалізованої школи «Надія»: надано допомогу у виготовленні деталей телескопа для астрономічного гуртка, виділено кошти на придбання костюмів для танцювальної студії й на обладнання інклюзивного класу.

 

Для потреб учнів Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. А.М. Темника придбано лави для сидіння та магнітно-маркерну дошку.

 

Традиційно, напередодні новорічних та різдвяних свят, депутати Опозиційного  блоку завітали у колективи дитячих дошкільних закладів району. Цьогорік, завдяки нашим депутатам, особливо солодкими були свята у вихованців селищних садочків «Сонечко», «Посмішка», Владівського та  Новополтавського КДНЗ,  дошкільних груп  Ільїнського, Стульневського навчально-виховних комплексів, недільної школи при храмі Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви.

До Дня захисту дітей, напередодні відкриття пришкільних оздоровчих таборів і майданчиків, кожна школа району отримала чудовий подарунок — футбольні м’ячі.

 

За зверненням батьків, на радість малятам с. Верхній Токмак — вихованцям новоствореної групи місцевого КДНЗ — було передано іграшки.Спортивний інвентар і футбольні м’ячі порадували діткам  с. Замістя.

Також, за зверненням батьків, спільно із керівництвом відділу культури і туризму райдержадміністрації, було вирішено  питання поліпшення   побутових умов у Чернігівській дитячій музичній школі, де тепер облаштовано санвузли.

До Дня бібліотек добіркою дитячої літератури від депутатів Опозиційного блоку було поповнено книжковий фонд районної дитячої бібліотеки.

 

На підтримку громадських ініціатив

 

За підтримки та сприяння депутатів Опозиційного блоку, вже вшосте до Чернігівського району злетілися учасники регіональної виставка «Голуби Приазов’я», традиційним став  і районний фестиваль повітряних зміїв, започаткований Опозиційним блоком і присвячений Дню державного прапора та Дню Незалежності України.

Цього року, за фінансової підтримки Опозиційного блоку та силами самих ініціативних місцевих  жителів,було споруджено автобусну зупинку в селі Владівка, а до 180-річчя заснування села, від депутатів ОБ, владівські аматори культури отримали в подарунок сучасний мікрофон.

З травня  учасники групи здоров’я «Здравушка» змогли  урізноманітнити свої заняття завдяки подарованим фітболам — великим м’ячам для лікувальних вправ.

 

                           Спільні проблеми-спільний біль

 

— Саме за таким принципом функціонує наша громадська приймальня. І не від виборів до виборів, як офіси деяких партій, а на постійній основі. І якби були районною газетою оприлюднені графіки прийомів, це посприяло б  збільшенню кількості людей, яким надавалася допомога,- наголосив Олександр Романчук.

Попри це, депутати Чернігівської районної ради від Опозиційного блоку, депутат Запорізької обласної ради Ярослав Криль упродовж року проводили особисті прийоми в офісі громадської приймальні Опозиційного блоку та виїзні прийоми в усіх сільських радах району.

 

Не обійшли увагою депутати Опозиційного блоку й  вимушених переселенців. Громадянам цієї категорії надавалась адресна матеріальна допомога. Не залишилися без матеріальної та моральної підтримки  депутатів Опозиційного блоку учасники АТО та їхні сім’ї, які отримали також допомогу  в розв’язанні земельних та інших питань.

 

Підсумовуючи звіт, голова Чернігівської районної організації Опозиційного блоку Олександр Романчук підкреслив, що Опозиційний блок, готовий відкинути політичні розбіжності заради інтересів жителів громади. До слова, наголосив він, із частиною депутатів та керівництвом районної ради, на відміну від РДА,  налагоджено конструктивний діалог.

        — Ми живемо з вами у непростий час, час, коли на сході України — війна, коли тривають так звані реформи, спрямовані на поліпшення життя людей, але люди цього чомусь не відчувають. Зате відчувають тотальне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, на пальне,а звідси і на ліки, продукти харчування. Нам говорять, що, завдяки реформам, ми наближаємося до європейської спільноти, йдемо шляхом демократичних перетворень.       У зв’язку з цим, на думку спадає  чудовий вислів: «Права людини й інтереси держави не завжди збігаються, але прагнення їх поєднати – шлях до демократії.» Треба, щоби про це пам’ятали наші демократи. За великими реформами ми не завжди бачимо просту людину, інтереси якої маємо відстоювати в першу чергу. Без цього жодні реформи нічого не варті!