ДЕПУТАТИ ВІД ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ ВИМАГАЮТЬ ДОТРИМАННЯ КОНСТИТУЦІЇ

Депутати Приазовської районної ради прийняли звернення до Президента України та Верховної ради з вимогою зняти з розгляду парламенту проекту Закону «Про державну мову» (№5670 від 19.01.2017 року). З ініціативою звернення виступила фракція Опозиційного блоку.

 

«За» прийняття рішення  майже всі депутати проголосували одностайно («за» — 31, «проти» – 1).

 

— Зареєстрований проект Закону України «Про державну мову» (№ 5670 від 19.01.2017 року) визвав  обурення та занепокоєння серед мешканців Приазовського району. Вважаємо, що штучне підняття мовного питання є провокацією, спрямованою на збурення суспільства, загострення протиріч, сприяння ненависті за мовним принципом, звуження прав національних меншин в частині збереження, вивчення та використання рідної мови, — значиться у зверненні.

 

В Запорізькій області проживає більше 100 національностей, серед яких болгари, гагаузи, албанці – в місцях компактного проживання.  Для держави важливо забезпечити цим людям збереження їх національної  ідентифікації, основою якої є мова. Також важливо не допустити будь-які звуження статусу російської мови, яка є базовою мовою для повсякденного спілкування в Запорізької області та Приазовському районі, — вважають депутати.

 

Крім цього вони висловили свою позицію, щодо пропозицій голови Інституту Національної Пам’яті Володимира В’ятровича про зміну календаря вихідних та святкових днів.

 

-Вважаємо недопустимим політику, в ході якої деякі чиновники вважають за можливим диктувати, які свята повинні святкувати громадяни. Ми вважаємо, що 8 березня, 1 травня, 9 травня – дні, які єднають націю, символізують солідарність, відбудову та радість від Великої Перемоги.  Пропозиція голови  Інституту Національної Пам’яті Володимира В’ятровича щодо скасування цих свят є огидною, провокаційною спробою нав’язати свою приватну думку, нехтуючи інтересами , цінностями та думками більшості населення України, у тому числі Приазовського району Запорізької області.