ВОЛОДИМИР БАЙДА: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ВИМАГАТИМЕ ВІД ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВЛАДИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПРИ ФОРМУВАННІ БЮДЖЕТУ

Про це голова фракції Опозиційного блоку в Запорізькій обласній раді Володимир Байда заявив під час виступу з трибуни в сесійній залі. На голосування було винесене питання про виділення коштів з обласного бюджету на фінансування заробітної плати держслужбовцям, працівникам Запорізької обласної державної адміністрації. На думку Володимира Байди, подібна ситуація, коли співробітники облдержадміністрації не отримують заробітної плати, викликана непослідовними, непродуманими та відверто популістськими діями центральної влади.

 

Так, за словами голови фракції Опозиційного блоку, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 року, а також  нового Закону України «Про державну службу» від травня 2016 року було збільшено розмір заробітної плати держслужбовців. На перший погляд, такі дії центральної влади, спрямовані на підвищення рівня життя цієї категорії людей, можна лише схвалювати. Але, прийнявши вказані рішення, центральна влада не попіклувалася про їх фінансове підґрунтя. В результаті склалася патова ситуація. З одного боку, згідно закону, фінансування заробітної плати працівників облдержадміністрації здійснюється з Державного бюджету України. Але додаткових коштів, а це – близько  30 млн. грн. лише для нашої області в держбюджеті передбачені не були.

-У серпні Міністерство фінансів надсилає лист-роз’яснення, що збільшення видатків на оплату праці держслужбовців може здійснюватися за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, — роз’яснив ситуацію Володимир Байда. — Мовляв, ми заробітну плату людям підвищили, а ви  пошукайте на це гроші. Це цинічне рішення з боку центральної влади, але ми, депутати, відповідальні за ситуацію в області. І розуміємо, що сьогодні додаткові виплати людям не сплачуються, і якщо вихід не буде знайдено, вже у другій половині жовтня облдержадміністрація у повному складі має піїти у відпустку за свій рахунок. Зрозуміло, ми не можемо залишити 800 держслужбовців та їх родин  віч-на-віч зі своїми проблемами, — заявив Володимир Байда і запропонував депутатам підтримати винесене на розгляд рішення.

 

В той же час, депутат від Опозиційного блоку підкреслив, що фракція Опозиційного блоку  вимагатиме від центральної влади відповідальності при формуванні бюджету наступного року, а фракція ОБ у Верховній Раді буде голосувати за запропонований держбюджет лише тоді, коли влада врахує усі поправки, спрямовані на поліпшення життя кожного українця.