ВОЛОДИМИР БАЙДА: ДЕРЖАВА ЗОБОВ’ЯЗАНА ГАРАНТУВАТИ ЛЮДЯМ ПРАВО НА НОРМАЛЬНЕ ЖИТТЯ!

Про це голова фракції Опозиційного блоку в Запорізькій обласній раді заявив з трибуни в сесійній залі сьогодні, 15 грудня. Він також повідомив про те, що Запорізька область підтримала соціальний марафон на підтримку законопроектів «Справедливість і захист», який Опозиційний блок разом з жителями області вимагає розглянути в парламенті разом з державним бюджетом на майбутній рік.

 

В державі не виконується Конституція України, яка гарантує кожному громадянину право на гідний рівень життя. Замість того щоб приборкати зростання цін, гарантувати людям можливість хоча б вижити, уряд своїми псевдореформами тільки погіршує життя людей, — підкреслив Володимир Байда.

 

Депутат навів  декілька фактів. У вересні влада розпочала «соціальний експеримент», скасувавши регулювання цін на основні продукти харчування. У жовтні люди отримали перші платіжки з новими тарифами. Це перетворило громадян на енергетичні злидні, коли рахунки за комунальні послуги склали 45% від доходів сім’ї!
— Влада намагається заспокоїти громадян обіцяними субсидіями. Але в проекті Бюджету країни на 2017 рік витрати на субсидії закладено лише на третину від потреб: 47 млрд.грн., замість необхідних 110 млрд. Це означає, що більшість українських родин, які потребують допомоги, її не отримають. А після «подачки» у вигляді підвищення мінімальної зарплатні субсидії стануть доступними набагато меншій кількості людей, — заявив Володимир Байда.
За словами голови фракції ОБ у Запорізькій облраді проект бюджету України не передбачає  проведення реальної децентралізації:

 

-Так, у наступному році додаткове навантаження на бюджет Запорізької області складатиме 336,5 млрд.грн. В тому числі, нам пропонують знайти 117,6 млн.грн. на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для закладів охорони здоров’я, 191,5 млн. – на утримання навчальних закладів, 74,5 млн.грн. – на ПТУ. Про який розвиток і модернізацію може йти мова в цих умовах? Така псевдодецентралізація дуже дорого обходиться місцевим бюджетам! Ми заявляємо: держава зобов’язана гарантувати людям право на нормальне життя! Пакет законів «Справедливість і захист» повинен бути включений до Закону про Державний бюджет на 2017 рік. В іншому випадку уряд повинен піти у відставку, а Верховна Рада – розпущена, — акцентував Володимир Байда.
До слова, фракція Опозиційного блоку в Верховній раді розробила пакет законів «Справедливість і захист». Опозиційний блок пропонує: знизити грабіжницькі тарифи, ввести справедливу індексацію зарплат і пенсій, зупинити зростання цін, впровадити заходи щодо підтримки реального сектора економіки, не допустити продажу сільгоспземель, провести реальну децентралізацію. Саме в бюджеті України 2017 повинні бути прописані заходи боротьбі з бідністю.

f3_1

Акція Опозиційного блоку «Справедливість та захист», триває в Запорізькій області другий тиждень.  На сьогодні під пропозиціями Опозиційного блоку зібрано близько 10 тис. підписів у Приморському, Мелітопольському, Бердянському, Чернігівському, Більмацькому, Розівському районах, у містах Мелітополь та Бердянськ.