ВОЛОДИМИР БАЙДА: ДЕПУТАТИ, ЩО ВКОТРЕ ВІДМОВИЛИСЬ ЗАСУДИТИ ТОКМАЦЬКИХ РАДИКАЛІВ, ДОВЕЛИ БАЙДУЖІСТЬ ТА НЕБАЖАННЯ ЗАХИЩАТИ СПОКІЙ ЗЕМЛЯКІВ

Сьогодні на сесії Запорізької обласної ради голова фракції Опозиційного блоку Володимир Байда вкотре підняв питання щодо ситуації в Токмаку.

 Звертаючись до голови держадміністрації Костянтина Бриля, до новопризначеного прокурора Запорізької області Валерія Романова, до керівництва СБУ у Запорізькій області, депутат наголосив:

 

  • Пройшло більше трьох місяців з так званої «камуфляжної» сесії у Токмаку, коли по відношенню до секретаря Токмацької міської ради Олександра Чуба були застосовані протиправні дії, а проти депутатів – побиття, погрози та методи психологічного залякування, — сказав Володимир Байда, — Але реакції відповідної немає. Мовчить поліція, мовчить губернатор, змовчали і депутати, які на серпневій сесії не підтримали звернення до Президента, Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ з вимогою вжити невідкладних заходів реагування. Для прийняття цього звернення не вистачило голосів.

 

За словами депутата, сьогодні ситуація в Токмаку продовжує накалятися.

  • Людей залякують, депутатів провокують, навішують ярлики та звинувачують. І певні політичні сили цю ситуацію підігрівають та підтримують, — наголосив Володимир Байда, — Токмацькі радикали продовжують погрози та наклепи. 9 вересня біля квартири Олександра Чуба була встановлена граната. З метою психологічного тиску на міського голову та депутатів тепер під час сесій на трибуні показово розвішується червоно-чорний прапор УПА. За результатами сьогоднішнього голосування пропозиція звернутися до Президента, Генпрокуратури та Міністерства внутрішніх справ з приводу ситуації в Токмаку не одержала необхідної кількості голосів.Як підкреслив в коментарі Володимир Байда, депутати, що вкотре змовчали та не дали належної оцінки проявам радикалізму, довели свою байдужість та небажання займатися власне депутатськими справами:
  • Ті депутати, що не підтримали звернення та не засудили радикалізм, тим самим довели байдужість та небажання захищати спокій земляків, — сказав Володимир Володимирович, — Сьогодні радикалізм підтримують ті, хто хоче розгойдати ситуацію, кому не до вподоби спокій в суспільстві, — сказав депутат, — Будемо чекати від нового прокурора нашої області відповідних оцінок та дій. Опозиційний блок не відійде від чіткої позиції: Ми — проти радикалізму та за верховенство закону.