ВЛАДИМИР БАЙДА: МЫ НЕ ДОПУСТИМ ПРОДОЛЖЕНИЯ ПОЛИТИЧЕСКИХ РЕПРЕССИЙ В ОБЛАСТИ

Накануне предстоящих 30 апреля выборов в территориальных громадах запорожская областная власть пытается повлиять на их демократическое проведение, — заявил глава фракции Оппозиционного блока в Запорожском городском совете Владимир Байда

 

Свидетельств политического давления много — это события в Токмаке, Энергодаре, последние — в Мелитополе и Орехове. Нападения, обыски, запугивания – это не что иное, как репрессии в отношении представителей оппозиции и месть власти за невозможность беспрепятственно разворовывать бюджетные средства. В Орехове 7 марта, в преддверии старта выборов в громаде, разыгран сценарий захвата власти, ранее апробированный в Розовке.

 

Эти действия областной исполнительной власти в субботней телепрограмме «Тиждень. Підсумки» на телеканале ТV5 прокомментировал руководитель фракции Оппозиционного блока в Запорожском облсовете Владимир Байда:
— Можу прокоментувати тут тільки одне — бездіяльність поліції у розслідуванні фактів нападу на депутатів від Опозиційного блоку в Мелітополі та досить “активна” діяльність проти народного депутата від Опозиційного блоку лише черговий раз підтверджує тезу про те, що в області виконується політичне замовлення. А головним чинником в Оріхові є те, що там на 30 квітня призначені вибори до територіальної громади. Треба розуміти, що децентралізація влади це передача, збільшення повноважень територіальних громад щодо користування земельними ресурсами, а також бюджетними коштами і асигнуваннями. Зрозуміло, що влада штовхає на посади керівників громад своїх представників. А там, де позиції Опозиційного блоку найбільш потужні, намагається здійснювати тиск, щоб відсторонити їх від посади, навіть вдаючись до порушення кримінальних справ протии них. Скажу відверто — по-перше, всі ті справи, які сфабриковані проти наших представників, шиті білими нитками. А люди, що живуть на територіях, розумні і мудрі. Вони розуміють, що насправді відбувається. Зі своєї сторони, як керівник фракції Опозиційного блоку в Запорізькій обласній раді, як представник партії я скажу, що ми будемо виключно правовими та політичними методами відстоювати інтереси наших представників, ми не дамо розвиватися політичним репресіям в Запорізькій області.

Напомним, ранее в Орехове незаконно созвали сессию, в Мелитополе оказывают давление на депутатов фракции Оппозиционного блока, в Розовке совершена попытка узурпации власти.