В УКРАЇНІ ІСНУЄ ЗАГРОЗА ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСУ

Заявление ОБ

Опозиційний блок попередив міжнародних партнерів про загрози, які ставлять під сумнів легітимність майбутніх виборів в Україні.

Фракція Опозиційного блоку звернулася до послів демократичних країн щодо загрозливої ситуації, яка склалася навколо виборчого процесу в Україні. У відповідному листі за підписом Співголів фракції Юрія Бойка та Олександра Вілкула звертається увага на проблеми, які здатні спотворити результати виборів та призвести до нових потрясінь і протистоянь в українському суспільстві.

Опозиціонери наголошують, що станом на вересень 2018 року в Україні залишаються не вирішеними питання, які прямо стосуються як організації, так і проведення виборчих перегонів. Не сформовано новий склад Центральної виборчої комісії; не затверджено новий Виборчий кодекс; не забезпечені виборчі права внутрішньо переміщених осіб.

У листі зазначається, що представники від фракції Опозиційного блоку відсутні серед поданих Президентом України кандидатур до складу ЦВК. «Зазначеними діями Президент України прямо порушує права опозиційної політичної сили, передбачені в тому числі статтею 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію». З урахуванням її вимог, а також застосованого самим Президентом принципу пропорційного представництва депутатських фракцій (груп) у складі ЦВК, наша фракція (а це – 11,6% від загальної кількості депутатів, які входять до складу депутатських фракцій (груп)) має право бути представленою у складі ЦВК на рівні 2 членів. Однак, в поданні Президента України – жодного кандидата від Опозиційного блоку!» — наголошується у листі.

Цілеспрямовано гальмується затвердження нового Виборчого кодексу. «Проголосований у першому читанні ще в листопаді 2017 року законопроект за реєстраційним № 3112-1 досі опрацьовується в профільному Комітеті Верховної Ради і, попри наші постійні наполягання, насамперед на засіданнях Погоджувальної ради депутатських фракцій, не виноситься на розгляд парламенту», — зазначають опозиціонери.

Опозиційний блок також звертає увагу на намагання влади викреслити з виборчого процесу одразу цілий пласт громадян України – внутрішніх переселенців, чисельність яких за даними Міністерства соціальної політики станом на серпень 2018 року становить 1 516 237 осіб.

«Саме тому депутатською фракцією Опозиційного блоку було розроблено проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб” (реєстр. № 4471), який покликаний вирішити проблему голосування цієї категорії громадян. Слід зауважити, що вищевказаний законопроект було одержано Верховною Радою ще 19.04.2016 року, але до цього часу не опрацьовано профільними комітетами та не розглянуто на пленарних засіданнях парламенту», — звертають увагу опозиційні парламентарії.