ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ВИСТУПИВ НА ПІДТРИМКУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРИНЦИПІВ ПО РОЗШИРЕННЮ ПРАВ ГРОМАД І РОЗМЕЖУВАННЮ ЇХ ПОВНОВАЖЕНЬ З ЦЕНТРАЛЬНОЮ ВЛАДОЮ

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК системно виступає за впровадження в Україні реальної децентралізації, заснованої на кращих світових практиках. Необхідно створити можливості для розвитку областей, відновлення інфраструктури, залучення інвестицій і нормалізації життя людей.

 

Українці негативно оцінюють діяльність центральної влади, яка протягом вже майже трьох років руйнує економіку, позбавила мільйони людей роботи, колосально підвищила тарифи і ціни, зробила людей жебраками.

 

Відсутність реальних кроків по відновленню миру, тотальна корупція центральних органів влади, непрозоре формування і прийняття державного бюджету, яке не враховує потреб регіонів — це реальність, з якою громади не хочуть миритися.

 

Місцева влада намагається втримати ситуацію і захистити людей. Однак найчастіше ці зусилля блокуються центральними органами влади, які, незважаючи на гучні заяви про децентралізацію, продовжують утримувати контроль над фінансовими потоками і реальними важелями управління.

 

Приклад цього — небажання центральної влади прислухатися до прийнятих місцевими радами мораторіїв на підвищення тарифів. Незважаючи на протести, тарифи на комунальні послуги були колосально підняті без урахування реальних можливостей людей платити за них. Результат — соціальна напруга в суспільстві. Стрімко зростає заборгованість, почастішали випадки позбавлення людей житла за борги.

 

В таких умовах, для того, щоб захистити людей і зберегти єдність країни, місцеві ради виступили з пропозицією чітко розмежувати повноваження місцевої і центральної влади. Цю ініціативу про укладення договорів про розмежування повноважень з центральною владою вже підтримали велика кількість місцевих рад різних рівнів по всій країні. Серед них — вісім обласних рад: Івано-Франківська, Житомирська, Кіровоградська, Одеська, Хмельницька, Закарпатська, Полтавська і Київська. Рішення про підтримку приймають міські і районні ради.

 

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вважає цю ініціативу програмною і виступає за її включення до Стратегії децентралізації, яку відстоює наша політична сила.

 

Перерозподіл повноважень має бути реальним і сильним, нести позитивний фінансовий, економічний і гуманітарний ефект для регіонів. Цього дійсно хочуть люди.

 

Впровадження базових принципів децентралізації забезпечить також те, що не буде домінування однієї частини країни над іншою — інтереси всіх регіонів будуть враховуватися.

 

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК залишається вірний своїм базовим принципам: Україна різна, але вона у нас одна — наша Вітчизна. Необхідно шукати і запроваджувати кращі практики управління для того, щоб відновити мир, забезпечити єдність країни, дати людям стабільну роботу і якісний соціальний захист.